Nowa publikacja

W ostatnim czasie, nakładem naszego Wydawnictwa Ordo et Pax, ukazała się nowa publikacja o. Ludwika Mycielskiego "Rekolekcje całej rodziny". W skład kompletu wchodzi książka, 5 płyt CD i 1 płyta DVD.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Jedność i Charyzmaty - nowy numer

Ukazał się kolejny numer czasopisma "Jedność i Charyzmaty".

Zapraszamy do lektury.

Nowy przeor wspólnoty biskupowskiej

Dnia 3 kwietnia 2013 r. o. Konrad Małys OSB , przeor administrator opactwa w Tyńcu, mianował przeora konwentualnego klasztoru w Biskupowie. Został nim o. Jakub Kaliński OSB, dotychczasowy podprzeor. Będzie kierował naszą wspólnotą przez okres 8 lat.

Decyzja o ustanowieniu przeora konwentualnego jest ściśle związana z potwierdzeniem w dniu 17 lutego br. przez o. Ansgara Schmidta OSB, opata prezesa Kongregacji Zwiastowania, niezależności klasztoru w Biskupowie. Mocą decyzji opata prezesa nasz klasztor zyskał status przeoratu konwentualnego.

więcej +

Jedność i Charyzmaty - nowy numer

Ukazał się kolejny numer czasopisma "Jedność i Charyzmaty".

Zapraszamy do lektury.

Czas skupienia braci franciszkanów

W drugiej połowie lutego do biskupowskiego klasztoru zawitało siedmiu braci franciszkanów konwentualnych. Bracia Jakub, Rafał, Łukasz, Marcin, Michał, Paweł i Jacek przybyli do Biskupowa, aby pod duchową opieką o. Ludwika przeżyć czas szczególnego przygotowania do święceń diakonatu.

więcej +

Klasztor w Biskupowie przeoratem konwentualnym

Niedziela 17 lutego 2013 roku została wpisana złotymi zgłoskami w kronikach naszego klasztoru. W tym dniu otrzymaliśmy od Opata Prezesa naszej Kongregacji, o. Ansgara Schmidta OSB, dokument ustanawiający nasz klasztor przeoratem konwentualnym. Oznacza to, że staliśmy się klasztorem w pełni niezależnym, a nasz przeor stał się tym samym wyższym przełożonym.

więcej +

Zimowa wizyta braci z Lubinia

Pod koniec stycznia do naszego klasztoru zawitali bracia z opactwa benedyktyńskiego w Lubiniu. W ich grupie znaleźli się bracia nowicjusze Daniel i Mateusz, starszy od nich stażem zakonnym br. Filip oraz ich przełożony, o. Maksymilian. Była to ich druga wizyta, po odwiedzinach Tyńca, w klasztorze benedyktyńskim w Polsce. Przed nimi jeszcze odwiedziny słowackiej fundacji Tyńca, Sampora.

więcej +

Wizyta opata Ansgara Schmidta OSB


W połowie stycznia gościliśmy w naszym klasztorze prezesa naszej kongregacji, opata Ansgara Schmidta OSB. Celem wizyty ojca opata było omówienie projektu realizowanego przez braci z naszej wspólnoty: strony www, mającej być platformą internetową Kongregacji Zwiastowania, której klasztor w Biskupowie jest jednym z najmłodszych członków. Podczas rozmów wypracowaliśmy schemat działań, które są niezbędne do stworzenia i uruchomienia witryny.

Przypomnijmy, że belgijska Kongregacja Zwiastowania liczy ponad 30 klasztorów z Europy, Afryki, Azji oraz obu Ameryk, a konstruowana przez naszych braci strona ma służyć mnichom tych klasztorów do szybszej i lepszej komunikacji.

Klasztorne świętowanie Nowego Roku

I tak minął kolejny rok – niezwykły, kończący Jubileusz 25-lecia, wypełniony wieloma ważnymi wydarzeniami. Równo rok temu życzyliśmy sobie, aby ten kolejny był lepszy, obfity w łaski i pełen miłości. Z nadzieją i ciekawością czekaliśmy na to, co przyniesie. I już. Skończył się. Odszedł po cichu, by pokornie zrobić miejsce kolejnemu – wyczekiwanemu, witanemu z hukiem i radością, pełnemu nadziei i planów.

więcej +

Nowy numer Tecum

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania naszego czasopisma Tecum.

Warsztaty "Dar Czasu"

Obiadem ze wspólnotą braci i spotkaniem podsumowującym zakończyły się zorganizowane w naszym klasztorze warsztaty pod tytułem „Dar czasu”. Było to czwarte w tej formule warsztatowej spotkanie prowadzone przez dwie panie psycholog: Jadwigę Juros i Agnieszkę Hajduk. Ze strony braci aktywnie uczestniczył w zajęciach wespół z dziewiętnastoma uczestnikami o. Jakub. Zarysował on też we wprowadzeniu do warsztatów teologiczny kontekst pojęcia czasu.

więcej +

Nowicjusze z Tyńca

Z radością gościliśmy na początku listopada w naszym klasztorze braci nowicjuszy i postulantów z Tyńca wraz z mistrzem nowicjatu o. Włodzimierzem. Była to kolejna wizyta braci z klasztoru, z którego nadania w 1987 roku o. Ludwik zakładał nasz biskupowski klasztor.
Bracia, odbywający formację nowicjacką w opactwie w Tyńcu, regularnie w przeciągu półtora roku odwiedzają dwa pozostałe klasztory, znajdujące się w Polsce (Biskupów i Lubiń) oraz słowacki Sampor, będący również fundacją Tyńca.

więcej +

Wizyta mnichów z Valyermo

Opat DamienOjciec Carlos12 i 13 października gościliśmy w naszym klasztorze delegację wspólnoty opactwa Valyermo w Kalifornii. Mnisi tego klasztoru, opat o. Damien Toilolo OSB i o. Carlos Lopez OSB, przebywali w Polsce na zaproszenie opactwa benedyktyńskiego w Lubiniu.

więcej +