Nowa książka

Informujemy, że właśnie ukazała się nowa książka o. Ludwika Mycielskiego pt. „Gdy Biblię i katechizm czytamy po polsku”.

Książka jest cegiełką, przez którą można wesprzeć naszą wspólnotę. Zachęcamy do jej nabycia w klasztorze, telefonicznie lub poprzez formularz.

cegiełka "Gdy Biblię...":

30 zł

Poniżej zamieszczamy fragment recenzji autorstwa ks. prof. Mariusza Rosika z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją i fragmentem książki.

RECENZJA

Ta książka stanowi niezwykle wartościową lekturę tak pod względem duchowym, jak i intelektualnym. Pisana pięknym językiem polskim monografia uwrażliwia czytelnika na wiele podstawowych prawd wiary, uczy ich głębokiego rozumienia i mówienia o nich językiem starannym i precyzyjnym. Przywołując cytaty biblijne, Autor często sięga po tekst oryginalny, przybliżając czytelnikowi etymologię słów greckich i hebrajskich, przez co zrozumienie fragmentów Pisma Świętego staje się o wiele głębsze niż przy lekturze jedynie polskich, często niedoskonałych przekładów. Interpretacje tekstu biblijnego są często oryginalne, zawsze jednak ortodoksyjne. Monografię ubogacają liczne odwołania do innych dzieł teologicznych, czy dokumentów Kościoła.
ks. prof. Mariusz Rosik
PWT Wrocław

ZAMÓWIENIA

Telefonicznie:

Formularz zamówieniowy